9η “Ημέρα σχολικού αθλητισμού”

«ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα, ΥΓΕΙΑ μια ΖΩΗ». Με το σύνθημα αυτό την Παρασκευή (30-09-2022), στα πλαίσια της 9ης “Ημέρας σχολικού αθλητισμού”, διοργανώθηκαν στο 2ο Γυμνάσιο Δράμας διάφορες αθλητικές δραστηριότητες, στις οποίες πήραν μέρος όλοι οι μαθητές αλλά και καθηγητές. Η αρχή έγινε με έναν αγώνα δρόμου, όπου οι μαθητές κλήθηκαν, άλλοι περπατώντας και άλλοι τρέχοντας, να καλύψουν τη συμβολική απόσταση 2022 μέτρων. Κατόπιν επιδόθηκαν στο μπάσκετ, το βόλεϋ, το ποδόσφαιρο αλλά και το πιγκ πογκ εντός σχολικού χώρου. Την ηλιόλουστη αυτή μέρα, ο καιρός ήταν σύμμαχος σε αυτές τις αθλητικές δραστηριότητες.

(Πατήστε σε μία εικόνα για να ανοίξει σε πλήρες μέγεθος. Επιστρέφετε πατώντας το βελάκι “ΠΙΣΩ” του φυλλομετρητή)