Παραπληροφόρηση στο Διαδίκτυο

Την Παρασκευή (25-02-2022) πραγματοποιήθηκε στο χώρο του γυμναστηρίου του σχολείου μας, τηρώντας όλα τα υγειονομικά μέτρα κατά της πανδημίας covid-19, ενημέρωση προς τους μαθητές της Γ’ τάξης Γυμνασίου με θέμα «Παραπληροφόρηση στο Διαδίκτυο». Ευχαριστούμε την εισηγήτρια Στυλιανή Ανδριοπούλου, συνεργάτιδα των γραφείων Europe Direct Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης και Υπεύθυνη Λειτουργίας του Γραφείου της Π.Ε. Δράμας, αλλά και τον αρωγό σε αυτή την ενημέρωση των μαθητών που είναι το Κέντρο Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης Europe Direct Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, της Ευρωπαϊκής Επιτροπής που λειτουργεί με φορέα υποδοχής το Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο και εταίρο την Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης. Οι πληροφορίες που αποκομίσαμε, μαθητές και εκπαιδευτικοί ήταν ιδιαίτερα χρήσιμες.

(Πατήστε σε μία εικόνα για να ανοίξει σε πλήρες μέγεθος. Επιστρέφετε πατώντας το βελάκι “ΠΙΣΩ” του φυλλομετρητή)