ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗ αιθουσών και άλλα

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Γυμνασίου Δράμας, στο νέο τους ξεκίνημα και σε συνεργασία με το Δήμο Δράμας, τη σχολική επιτροπή, το σύλλογο διδασκόντων, τον Διευθυντή αλλά και τους μαθητές του σχολείου κατάφερε τα παρακάτω:
  • Αποκατάσταση ζημιών, στο πάρκο και στον αύλειο χώρο του σχολείου!
  • Αντικατάσταση σε όλες τις βρύσες του αύλειου χώρου!
  • Κτιριακές επισκευές (υδρορροή κατεβατό, προστατευτικό οροφής σε φωτιστικό στο γυμναστήριο)!
  • Εξοπλισμός άθλησης, γυμναστηρίου!
  • Αναλώσιμα χημείας!
  • περιλαίμια (μπαφ) προς πώληση!
  • Κούπες αναμνηστικές με φωτογραφία των μαθητών!
  • Αναλώσιμα υγιεινής (μάσκες) και ατομικής προστασίας!
  • Εξοπλισμός γεωμετρίας!
  • Δύο ρολόγια τοίχου σε γραφεία!
  • Πλύσιμο όλες τις κουρτίνες και ράψιμο, σιδέρωμα!!
  • Βάψιμο όλες τις αίθουσες και τους διαδρόμους του σχολείου!
  • Αγορά καινούργιου φωτοτυπικού μηχανήματος!

Κάποια από τα παραπάνω που σχετίζονται με τον “καλλωπισμό” του σχολείου, αποτελούν μέρος της Δράσης στα πλαίσια του άξονα της Εσωτερικής Αξιολόγησης της σχολικής μονάδας, με τίτλο: “Αλλάζοντας τους χώρους, αλλάζοντας τη μάθηση” που πραγματοποιείται υπό τον συντονισμό του υπεύθυνου καθηγητή Δεβρίκη Κωνσταντίνου, για το σχολικό έτος 2022-2023.

Χαρακτηριστικές φωτογραφίες πιο κάτω:

ΔΡΑΣΗ με το ΕΝΕΕΓΥΛ ΔΡΑΜΑΣ!!