Καλλωπισμός σχολείου

Ως γνωστόν, το ένα φέρνει το άλλο, και έτσι φτάσαμε σε δύο μέρες να αλλάξουμε σε μεγάλο βαθμό την εξωτερική εμφάνιση του σχολείου μας. Η αρχή έγινε την Πέμπτη (07-04-2022), με την πρωτοβουλία της κ. Παπαδοπούλου Συρματής και ενός τμήματος να φυτέψουν λουλούδια σε διάφορα σημεία της ανατολικής αυλής του 2ου Γυμνασίου. Παράλληλα βάφτηκαν οι ζαρντινιέρες και κατόπιν διάφορα σημεία που είχαν ξεθωριάσει με τον καιρό. Ένα μεγάλο μπράβο στους μαθητές που κινητοποιήθηκαν με προθυμία, και σε ένα κλίμα συνεργασίας και άρτιας επικοινωνίας μεταξύ τους, κατάφεραν να ομορφαίνουν τον αύλειο χώρο στην ανατολική είσοδο. Η χαρά της δημιουργίας ήρθε και έδεσε με τον καλό καιρό που ήταν σύμμαχος σε όλη αυτή την προσπάθεια!